Klub Modelarski Zawadzkie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Zasłużeni dla Klubu

Zasłużeni dla Klubu

Email Drukuj PDF

Oto lista osób, które na przestrzeni lat zasłużyły się dla działalności Klubu:

Jan Rzepczyk - Odznaczony za wybitne osiągnięcia sportowe, tytuł Wicemistrza Świata, zdobywca kilkunastu tytułów Mistrza Polski i wiele innych osięgnięć. Założyciel Klubu Modelarskiego ZDK Zawadzkie, TMH i ZSZ Zawadzkie oraz MDK Dobrodzień. Jako pierwszy w Polsce budował modele pokazowe klasy F6 i F7. Organizator wielu imprez modelarskich rangi międzynarodowej i ogólnopolskiej. Skonstruował i zbudował setki modeli i nadal buduje.

Rudolf Rzepczyk - Kilkukrotny Mistrz Polski, Mistrz Świata, Wicemistrz Świata, brązowy medalista Mistrzostw Świata 2005 roku. W 1995 roku odznaczony Złotym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe przez Ministerstwo Kultury i Sportu. Aktualnie jest instruktorem Modelarni w Zawadzkiem.

Bogdan Piaszczyński - Budował, jako pierwszy w naszej modelarni, modele samochodowe RC, był to model Tajfun z wyrzutnią rakiet, zdobył nim Wicemistrzostwo Polski modeli redukcyjnych. Budował także modele pływające.

Józef Wasik - Jeden z najbardziej wszechstronnych modelarzy. Budował modele samolotów, samochodów, statków. Brał udział w prawie wszystkich imprezach organizowanych przez nasz klub, zajmując w nich czołowe lokaty.

Robert Hajduk - Zasłużony organizator życia modelarskiego, sędzia modelarski, przez wiele lat przewodniczący klubu. Budował modele pływające, kołowe i makiety.

Joachim Przybyła - Jeden z najbardziej utalentowanych modelarzy modeli kołowych w Polsce w latach 1975-1985, zdobywca wielu tytułów Mistrza i Wicemistrza Polski. Zbudował między innymi model samochodu opancerzonego Skot w skali 1:10 z napędem na 4 osie połączonymi mechanizmami różnicowymi   ("Modelarz"  5/1977).

Ryszard Rzepczyk - Budował modele samochodowe i pływające, czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w Rotterdamie w klasie EK w 1985 r. Interesował się również elektroniką w modelach.

Henryk Niewiadomski - Budował jako pierwszy w naszym klubie modele ślizgów z napędem spalinowym, startował także w klasach EH i EK.

Zygmunt Nieora -  Budował modele pływające i samochodowe, bezinteresownie udzielał się na rzecz klubu.

Krzysztof Gajda - Twórca wielu modeli kołowych i pływających.

Bernard Bonk - Budował modele pływające w klasie F6. Mistrz Polski w klasie F6 w Kamiennej Górze w 1980r.

Łukasz Chrapla -  Budował modele samochodowe i pływające, wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski, zdobywał czołowe lokaty.

Grzegorz Popławski - Zdobywca tytułu Mistrza Polski w klasie modeli pływających wolnej konstrukcji. Uczestnik Mistrzostw Świata w Halle w 1999.

Piotr Kmiecikowski - Budował modele pływające, wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski.

Herbert Bonk - Budował modele kołowe i pływające. W roku 1995 zdobył tytuł Mistrza Świata w klasie F6, w 1997 brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Bakov (Republika Czeska). Wlatach 1995 -1999 pomagał w prowadzeniu sekcji modelarskiej jako instruktor. Odznaczony Złotym medalem za wybitne osiągnięcia sportowe.

 

Poprawiony: sobota, 07 maja 2011 13:44  

kontakt

Klub Modelarski
przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Dworcowa 3
47-120 Zawadzkie
info@km.zawadzkie.pl

Instruktor
Osiedle Świerkle 29
47-120 Zawadzkie
rudirz@interia.pl
tel. +48 604 900 211

Zajęcia w modelarni:
czwartek 16:00 - 19:00
sobota 9:00 - 13:00POMAGAJĄ NAM