Klub Modelarski Zawadzkie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Historia

Historia

Email Drukuj PDF

1970 - 2007 r.

Klub Modelarski został założony w 1970 roku. Założycielem, a zarazem instruktorem był Jan Rzepczyk. Prowadził działalność w zakresie modelarstwa lotniczego i okrętowego, a od 1972 roku zaczęto budować modele kołowe. Klub działał w Zakładowym Domu Kultury. W 1973 roku rozszerzono swoja działalność i utworzono sekcję przy Zespole Szkół Zawodowych, która ściśle współpracowała z Zakładowym Domem Kultury. Sekcja w tym zakresie liczyła około 50 członków. Organizowała różnego rodzaju zawody, począwszy od mikromodeli szybowców na sali jak i modeli pływających na stawie hutniczym, oraz modeli kołowych na boisku szkolnym, a w późniejszym czasie na nowo wybudowanej hali sportowej. Klub nasz organizował wiele obozów szkoleniowych i kursów dla instruktorów. Na przełomie kilkudziesięciu lat zbudowano setki modeli. Były to modele redukcyjne i modele wolno konstrukcyjne. Wiele z nich zajmowało czołowe lokaty na różnorodnych zawodach modelarskich. Przykładem takich modeli pływających są: B-25, Oliwa, Greenville, Farm, Hydrograf, Murena, Lilka, Holownik Bogdan, Rokita, Panna Wodna, Inglisham, Constiution, Sola, Hermes, Krab, Dalmor, Rewolucja Październikowa, Richelieu, Victor Hensen. W gronie modeli samochodów na uwagę zasługiwały: Skot w skali 1:20, Tajfun, BRDM, BTR, PT-76, Skot w skali 1:10. Na przełomie tylu lat działalności zdobyto kilkadziesiąt tytułów Mistrza Polski, Mistrza Europy, Mistrza Świata, dwukrotnie wicemistrza i drugiego wicemistrza Świata.

Statek badawczy KRAB

2007 r. - do teraz

Klub Modelarski wznowił swoją działalność od lutego 2007 roku. Aktualnie do klubu uczęszcza 12 osób, 5 młodzików, 4 juniorów i 3 seniorów. Rozpoczęto budowę kilku modeli redukcyjnych i wolno konstrukcyjnych. W czerwcu klub zorganizował pokazy modeli pływających i latających.

Okiabrskaja Rewolucyja Modele pływające Modele pływające Jacht klasy NSS

Pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Zawadzkiego. Czynny udział naszych modelarzy w zawodach, planowany jest na rok 2008. Zajęcia w pracowni modelarskiej prowadzi Rudolf Rzepczyk.

 

 

kontakt

Klub Modelarski
przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Dworcowa 3
47-120 Zawadzkie
info@km.zawadzkie.pl

Instruktor
Osiedle Świerkle 29
47-120 Zawadzkie
rudirz@interia.pl
tel. +48 604 900 211

Zajęcia w modelarni:
czwartek 16:00 - 19:00
sobota 9:00 - 13:00POMAGAJĄ NAM