Klub Modelarski Zawadzkie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

I Eliminacja Mistrzostw Polski Ligi Micro oraz IV Eliminacja Polskich Mistrzostw Modeli Samochodów RC

Email Drukuj PDF

Ścinawka Średnia 201030. 10. 2010r. w Ścinawce Średniej, odbyła się I Eliminacja Mistrzostw Polski Ligi Micro oraz IV Eliminacja Polskich Mistrzostw Modeli Samochodów RC. Ekipa z Zawadzkiego, może popisać się pierwszymi sukcesami. Wyjazd na zawody miał na celu zapoznanie zawodników z warunkami w jakich muszą jeździć ich modele. Zaś dla tych, którzy już w zeszłym sezonie wykazywali sie inicjatywą i startowali w zawodach modeli samochodów zdalnie sterowanych, rozpoczął się sezon walki o punkty Mistrzostw Polski. Ekipa pojechała na zawody w składzie: Jan Matukin, Roland Rzepczyk, Michał Adamski, Przemysław Podsiadły, Tomasz Zieliński oraz Sebastian Beier. W serwisie zawodnikom pomagali - instruktor Rudolf Rzepczyk oraz opiekun Piotr Beier. Zawadczański Team, przekonał się jak wiele zależy od treningu oraz dobrego przygotowania modelu.

W klasie E-18 2wd, startowało trzech naszych modelarzy: Jan Matukin, Roland Rzepczyk i Michał Adamski. Michał i Roland modelami Robitronic Scalpel, zaś pan Jan modelem własnej konstrukcji. Wydłużona płyta podłogowa modelu Rolanda, okazała się być strzałem w dziesiątkę, jednak zabrakło szczęścia. W jednym z wyścigów finałowych, urządzenie liczące doznało awarii, co niestety spowodowało zakończenie zawodów na w miarę zadowalającej, trzeciej pozycji, Michał Adamski uplasował się tuż zanim, osiągając silnikiem szczotkowym bardzo dobre czasy okrążeń. Klasę wygrał Pan Jan, jak widać liczy się doświadczenie, a ten zawodnik ma go bardzo dużo, cieszy nas iż jest członkiem naszego klubu, oraz służy radą i pomocą pozostałym zawodnikom. W klasie E-18 Standard startowało dwóch zawodników, oboje reprezentowali nasz klub. Sebastian Beier i Tomasz Zieliński zajęli kolejno 1 i 2 miejsce.
Po raz pierwszy w naszej modelarni pojawiły się modele typu TC w skali 1/10. Jeździli nimi Przemysław Podsiadły oraz Roland Rzepczyk. X-ray T3R, Przemka świetnie sprawował się przez całe zawody, zawiódł układ kierowniczy, zawodnik dostał się do finału i uplasował na VIII miejscu. Mniej szczęścia miał, startujący modelem X-Ray T2 Clone, Roland Rzepczyk. W drugim wyścigu eliminacyjnym, poważnie dachował i uderzył o inny model, uszkadzając półoś. Nie pozwoliło to na ukończenie zawodów.
Podsumowując, imprezę należy zaliczyć do raczej udanych. Większość wyścigów zawodnicy ukończyli, bez przeszkód. Widać jednak, iż naszym modelarzom brakuje miejsca do treningu, by mogli pokazać na co ich naprawdę stać.

Ekipie Gratulujemy!

Poprawiony: sobota, 07 maja 2011 13:44  

kontakt

Klub Modelarski
przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Dworcowa 3
47-120 Zawadzkie
info@km.zawadzkie.pl

Instruktor
Osiedle Świerkle 29
47-120 Zawadzkie
rudirz@interia.pl
tel. +48 604 900 211

Zajęcia w modelarni:
czwartek 16:00 - 19:00
sobota 9:00 - 13:00POMAGAJĄ NAM