Klub Modelarski Zawadzkie

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

MISTRZOSTWA ŚWIATA 2015

Email Drukuj PDF

Wielkim sukcesem dla naszych modelarzy zakończyły się Mistrzostwa Świata Modeli Pływających - NAVIGA NS World Championship  BÁNK 2015 – HUNGARY. Brało udział ponad 200 zawodników z 14 krajów m.in. Niemiec, Rosji, Francji, Chin. Reprezentacja Polski liczyła 19 zawodników, z ośrodków modelarskich: Braniewo, Częstochowa, Wodzisław Śl., Dobrodzień, Opole oraz 4 modelarzy z Zawadzkiego. W kategorii juniorów : Adam Bogdon , Dawid Hadamek, Artur Wisniowski. W kategorii seniorów : Krzysztof Wasik.

Z naszego klubu modelarskiego łącznie zaprezentowaliśmy 14 modeli w różnych klasach. Nasi juniorzy po raz pierwszy uczestniczyli w zawodach międzynarodowych  w dodatku  tak wysokiej rangi. Liczyliśmy na dobry występ i zajęcie lokat w pierwszej dziesiątce swoich kategorii, jednak zdobycie medalu na Mistrzostwa Świata wydawało się być tylko marzeniem. Na miejscu oprócz rywalizacji na wodzie musieliśmy się zmagać z bardzo wysokimi temperaturami, które dochodziły do 37 stopni w cieniu. W klasie F4A junior gdzie m.in. startowali nasi modelarze zgłoszono, aż 27 zawodników. Ze względu na dużą liczbę osób niejednokrotnie na kolejkę startu czekaliśmy po kilka godzin. Każdego dnia mieliśmy 1 lub 2 starty swoimi modelami. O zwycięstwie i przyznaniu tytułu Mistrza Świata w tej klasie modeli decydowała dogrywka, którą wygrał nasz zawodnik ADAM BOGDON i zdobyliśmy pierwsze złoto. Radości nie było końca. Jednak jak później się okazało największe emocje były dopiero przed nami. W klasie modeli F4B junior występowało trzech modelarzy z Zawadzkiego. Wysokie oceny za wykonanie modeli  plasowały nas w czołówce tabeli i dawały realne szanse medalowe. Dzięki opanowaniu i bezbłędnemu pływaniu modelami nasi zawodnicy zajęli wszystkie miejsca na podium w tej konkurencji :

Adam Bogdon – złoto

Dawid Hadamek – srebro

Artur Wisniowski – brąz

Takie wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy w historii startów polskiej ekipy na Mistrzostwach Świata.  Całe podium zdobyte przez Polaków, w dodatku modelarzy zawadczańskiego klubu.

To niesamowite uczucie, kiedy trzy Polskie flagi zostają uroczyście wciągnięte na maszt przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego. Kolejne dni mistrzostw przynosiły jeszcze większe niespodzianki  i kolejne medale dla naszych zawodników. Po dogrywce w kategorii seniorów II miejsce zajął Krzysztof Wasik.  Do swojej kolekcji medalowej następne trofea dołożył ADAM BOGDON zdobywając 2 medale brązowe w klasach  F2A i F4C junior.

Można śmiało powiedzieć, że to nasz multimedalista. Żaden inny zawodnik na tej imprezie nie zdołał wywalczyć indywidualnie aż 4 medali!! Na uroczystej ceremonii zakończenia przypadł nam jeszcze jeden zaszczyt. Prezydent światowej federacji modelarskiej poprosił naszych medalistów o symboliczne odebranie flagi  NAVIGA , ponieważ nasz kraj będzie organizatorem Mistrzostw Świata  w roku 2017. W łącznej klasyfikacji reprezentacja Polski wywalczyła 12 medali z czego aż 7 krążków pojechało do Zawadzkiego a w tym:

 • 2 złote
 • 2 srebrne
 • 3 brązowe

Podsumowanie indywidualnych osiągnięć medalowych:

 1. Adam Bogdon -  2 złote, 2 brązowe
 2. Dawid Hadamek - 1 srebrny
 3. Artur Wisniowski - 1 brązowy
 4. Krzysztof Wasik - 1 srebrny

Poprawiony: sobota, 26 września 2015 12:14  

kontakt

Klub Modelarski
przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Dworcowa 3
47-120 Zawadzkie
info@km.zawadzkie.pl

Instruktor
Osiedle Świerkle 29
47-120 Zawadzkie
rudirz@interia.pl
tel. +48 604 900 211

Zajęcia w modelarni:
czwartek 16:00 - 19:00
sobota 9:00 - 13:00POMAGAJĄ NAM