Klub Modelarski Zawadzkie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

PŁYWAJĄ AŻ MIŁO!!! - Zawody w Opolu 2014

Email Drukuj PDF

 

Jesień i  zima to pory roku kiedy modelarze najwięcej przebywają w pracowni.  W tym czasie budują modele i przygotowują się do nowego sezonu startów.  Okazją do zrobienia sobie małej przerwy były okręgowe zawody modeli  pływających na basenie krytym w Opolu. Po kilku miesiącach nieobecności nad wodą możemy ponownie uruchomić modele i wziąć stery w swoje ręce. W niedzielę 16 lutego 2014r. już po raz XVII rywalizowaliśmy o Puchar Dyrektora ZW LOK Opole.

Impreza jest przygotowana z myślą o najmłodszych zawodnikach, którzy bardzo często pierwszy raz startują w zawodach. Reprezentacja naszego klubu modelarskiego liczyła 14 zawodników i była najliczniejszą ekipą na opolskim basenie. Zgodnie z regulaminem organizatora musieliśmy podzielić się na mniejsze 4 osobowe zespoły. Zawody rozpoczęły się od startu młodzików, poprzez juniorów, a kończąc na kategorii instruktor. Już pierwsza kolejka biegów pokazała znakomite przygotowanie naszych zawodników, a w następnej potwierdzili wysoką formę osiągając maksymalne oceny za pływanie.

 

Po kilku godzinach emocji niemal jak na prawdziwym morzu nadszedł czas ogłoszenia wyników końcowych. Najlepiej zaprezentowali się Adam Bogdon i Mateusz Labus, którzy  zmuszeni byli walczyć między sobą o I m-ce w klasie juniorów. Tym razem po dwóch rundach dogrywek minimalnie lepszy okazał się Mateusz. Zwycięstwo w grupie młodzików przypadło Arturowi Wisniowskiemu, który miano najlepszego uzyskał pokonując w dogrywce zawodnika z Dobrodzienia. III m-ce w tej klasie zajął Szymon Czech.  Tuż za podium uplasowała się nasza jedyna zawodniczka Marta Beier, której zabrakło trochę szczęścia by pokonać chłopaków. W modelach redukcyjnych F4B, ponownie zawodnicy z zawadzkiego zajęli czołowe lokaty – II m-ce Adam Bogdon, III m-ce Sebastian Beier. Nie zawiedli także nasi seniorzy zajmując odpowiednio I i III miejsce w klasie modeli z oceną wykonania.

W klasyfikacji zespołowej kolejna bardzo miła niespodzianka – aż 2 ekipy z Klubu Modelarskiego Zawadzkie znalazły się na podium. Puchar Dyrektora ZW LOK Opole wygrała drużyna Zawadzkie A , m-ce III dla Zawadzkie B.  W ten oto sposób młodzi modelarze zupełnie zdominowali opolskie zawody dając tym samym wiele powodów do radości swym opiekunom, rodzicom i mieszkańcom naszej społeczności.  Nasz udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu  jakie otrzymujemy z Gminy Zawadzkie z ramach zadania Modelarstwo w Zawadzkiem 2014, za co serdecznie pragniemy podziękować.

Poprawiony: piątek, 25 września 2015 20:31  

kontakt

Klub Modelarski
przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Dworcowa 3
47-120 Zawadzkie
info@km.zawadzkie.pl

Instruktor
Osiedle Świerkle 29
47-120 Zawadzkie
rudirz@interia.pl
tel. +48 604 900 211

Zajęcia w modelarni:
czwartek 16:00 - 19:00
sobota 9:00 - 13:00POMAGAJĄ NAM