Klub Modelarski Zawadzkie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Otwarte Mistrzostwa Polski Ligi Micro i Grand Prix Zawadzkiego 2011

Email Drukuj PDF

9 kwietnia to niewątpliwie przełomowa data w środowisku modelarskim w Zawadzkiem. Po blisko 20 – letniej przerwie ponownie gościliśmy w naszej miejscowości najlepszych zawodników z całej kraju, którzy zajmują sią modelami samochodowymi. Impreza pod nazwą Otwarte Mistrzostwa Polski Ligi Micro Grand Prix Zawadzkiego 2011 organizowana była przez Stowarzyszenie Klub Modelarski Zawadzkie oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji.

W zawodach wystartowali modelarze z Nowej Rudy, Ludwikowic Kłodzkich, Poznania, Wrocławia, Bytomia, Opola oraz członkowie naszego miejscowego klubu. Od samego rana w hali MOKSiR czuć było atmosferę zawodów, gdzie przygotowany został specjalny tor wyścigowy ułożony na wykładzinie dywanowej o pow. 400 m2.  O godzinie 900 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów przez Burmistrza Zawadzkiego pana Mieczysława Orgackiego w obecności Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Andrzeja Pietrusiak, przybyłych gości oraz wszystkich zawodników.

 

Po krótkiej odprawie ruszyła rywalizacja z podziałem na klasy dla juniorów i seniorów. Modelarze walczyli o jak najlepsze wyniki w wyścigach eliminacyjnych, a najlepsi z nich zakwalifikowali sie do finału. Wyścigi „mały bolidów” w Zawadzkiem mogliśmy oglądać przez cały dzień, a nawet je usłyszeć - relacje na żywo z naszych zawodów prowadziło Radio Opole, a  i TVP oddział Opole był wśród nas obecny ze swoją kamerą. Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności i techniki jazdy swoim modelami. Pokonywali elementy toru z niesamowitą szybkością (nawet do 50 km/h) czyniąc to bardzo precyzyjnie. Nie obyło się oczywiście bez widowiskowych pojedynków, zderzeń, kraks czy efektownych dachowań, gdyż taka już natura sportów samochodowych, chociaż prezentowanych w wersji micro.


Przejdź do galerii

Po całym dniu zmagań nadszedł czas na podsumowanie rywalizacji na torze. O godzinie 1830 rozpoczęła się ceremonia zakończenia oraz dekoracja zawodników. Miłą niespodzianką dla wszystkich był występ Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Zawadzkie pod kierunkiem pana Piotra  Beiera - dziękujemy. Ciepłe słowa do zawodników i organizatorów skierował Pan Burmistrz i przy fanfarach orkiestry następowała dekoracja zwycięzców poszczególnych klas. Pierwsze trzy miejsca nagradzane były wielkimi pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi, z pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po rozdaniu trofeów odbyło sie losowanie nagród spośród wszystkich zawodników- czapeczki, koszulki i akcesoria modelarskie. Na koniec przy akompaniamencie orkiestry były wspólne pamiątkowe zdjęcia. Zawody modeli samochodowych odbywały się ramach zadania „Modelarstwo w Zawadzkiem 2011” , wpieranego finansowo przez Gminę Zawadzkie.

Pragniemy serdecznie podziękować włodarzom naszej gminy, Panu Dyrektorowi MOKSiR-u za współpracę przy organizacji imprezy, wszystkim sponsorom i darczyńcom oraz rodzicom naszych modelarzy za zaangażowanie i pomoc. Mamy nadzieje, że zawody modeli samochodowych w Zawadzkiem wpiszą się na stałe w kalendarz imprez naszej gminy z udziałem jeszcze większej liczby mieszkańców.

Wyniki zawodów

Otwarte Mistrzostwa Polski Ligi Micro
Klasa Imię i nazwisko Klub
E 18 Micro 2WD Cygan Przemysław Opole
Grygiel Marcin Poznań
Rzepczyk Roland Zawadzkie
E 18 Micro Open Bukryj Wojciech Opole
Działkowski Grzegorz Nowa Ruda
Działkowski Damian Nowa Ruda
E 18 Micro Truck Siwy Andrzej Katowice
Nowak Maciej Poznań
Rębis Dawid Kędzierzyn-Koźle

 

Grand Prix Zawadzkiego 2011
Klasa Imię i nazwisko Klub
E 10 Hobby Junior Działkowski Damian Nowa Ruda
Beier Sebastian Poznań
Wiśniowski Artur Zawadzkie
E 10 Hobby Kilian Tomasz Opole
Rożnowski Jacek Wrocław
Pietrzyk Przemysław Opole
E 10 Prostock Pietrzyk Przemysław Opole
Rzepczyk Roland Zawadzkie
Zarudzki Kamil Kobierzyce
Poprawiony: sobota, 07 maja 2011 11:07  

kontakt

Klub Modelarski
przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Dworcowa 3
47-120 Zawadzkie
info@km.zawadzkie.pl

Instruktor
Osiedle Świerkle 29
47-120 Zawadzkie
rudirz@interia.pl
tel. +48 604 900 211

Zajęcia w modelarni:
czwartek 16:00 - 19:00
sobota 9:00 - 13:00POMAGAJĄ NAM