Klub Modelarski Zawadzkie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

„Zimowe pływanie” – zawody w Opolu

Email Drukuj PDF

Dnia 27 lutego 2011 spotkaliśmy się wszyscy na basenie krytym w Szkole Podstawowej nr 5 w Opolu gdzie odbywały się XIV Okręgowe Zawody Modeli Pływających o Puchar Dyrektora ZWLOK Opole. To jedyna okazja aby popływać naszymi modelami w czasie zimowej przerwy, a zarazem dobre przygotowanie do startów w nowym sezonie. Nasz Klub Modelarski reprezentowało 8 młodzików, 4 juniorów i 3 seniorów, instruktor Rudolf Rzepczyk, oraz panowie Piotr Beier i Hubert Hadamek – opiekunowie naszej ekipy. W zawodach wzięły udział również zespoły z Opola, Rudy Śląskiej, Lewina Brzeskiego, Dobrodzienia, Rybnika, Białegostoku i Dębowca. Zaprezentowano ponad 70 modeli. Zawody były rozgrywane z podziałem na dwie klasy: F4A – modele dowolnej konstrukcji i F4B – modele redukcyjne, czyli wierne kopie oryginalnych jednostek. Po oficjalnym powitaniu wszystkich przybyłych ekip i otwarciu zawodów przystąpiono do rozgrywania biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych począwszy od młodzików i juniorów, skończywszy na seniorach. Z naszego zespołu najlepszy wynik uzyskał Przemysław Podsiadły, zajmując I miejsce w klasie F4A junior, a trzecie miejsce w klasie F4A młodzik zajął Sebastian Beier. Gratulujemy!

Drużynowo nasz klub zajął III. Dobrze zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy: Adam Bogdon, Aleksander Szkotak, Dawid Hadamek, Artur Wiśniowski, Marcin Szeja, Szymon Gwóźdź, Marta Beier. Dla wielu z nich był to pierwszy występ na zawodach modeli pływających. Należy zaznaczyć, że udział w tych zawodach był organizowany w ramach zadania Modelarstwo w Zawadzkiem 2011, realizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania i Wspierania Sportów Modelarskich Klub Modelarski Zawadzkie. W tym miejscu chcemy podziękować rodzicom naszych modelarzy, którzy zapewnili przejazd zawodników oraz modeli, sponsorom, a przede wszystkim Gminie za wsparcie finansowe tego zadania. Obecnie nasz klub przygotowuje się do organizacji w Zawadzkiem finału Mistrzostw Polski Ligi Micro Modeli Samochodowych oraz Grand Prix Zawadzkiego 2011 – ta impreza już  9 kwietnia w naszej Hali Sportowej.    W małym skrócie: najbliższe zawody modeli żaglowych w Blachowni k. Częstochowy, eliminacje do Mistrzostw Polski Modeli Pływających odbędą się w miesiącu maju, a Mistrzostwa Polski w miesiącu czerwcu. Więcej informacji wkrótce na naszej stronie.

Komunikat z XIV Okregowych Zawodów Modeli Pływajacych o Puchar Dyrektora ZW LOK Opole

Poprawiony: poniedziałek, 07 marca 2011 07:13  

kontakt

Klub Modelarski
przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji
ul. Dworcowa 3
47-120 Zawadzkie
info@km.zawadzkie.pl

Instruktor
Osiedle Świerkle 29
47-120 Zawadzkie
rudirz@interia.pl
tel. +48 604 900 211

Zajęcia w modelarni:
czwartek 16:00 - 19:00
sobota 9:00 - 13:00POMAGAJĄ NAM